Proxmox Virtual Envinroment - emka-net

Proxmox Virtual Envinroment

Proxmox VE to potężna platforma do wirtualizacji serwerów o otwartym kodzie źródłowym do zarządzania dwiema technologiami wirtualizacji – KVM (maszyna wirtualna oparta na jądrze) dla maszyn wirtualnych i LXC dla kontenerów – z jednym interfejsem internetowym. Integruje również gotowe narzędzia do konfigurowania wysokiej dostępności między serwerami, pamięci zdefiniowanej programowo, sieci i odzyskiwania po awarii.

Wirtualizacja serwerów obsługująca KVM i LXC

Proxmox to platforma oparta na Debianie Proxmox VE jest oparty na systemie Debian GNU / Linux i używa dostosowanego jądra Linux. Kod źródłowy Proxmox VE jest bezpłatny, wydany na licencji GNU Affero General Public License, wersja 3 (GNU AGPL, v3). Oznacza to, że możesz swobodnie korzystać z oprogramowania, sprawdzać kod źródłowy w dowolnym momencie lub samodzielnie uczestniczyć w projekcie.

Korzystanie z oprogramowania open source gwarantuje pełny dostęp do wszystkich funkcji w dowolnym momencie, a także wysoki poziom niezawodności i bezpieczeństwa. Zachęcamy wszystkich do udziału w projekcie Proxmox VE, podczas gdy Proxmox, firma stojąca za tym produktem, zapewnia, że ​​produkt spełnia spójne i profesjonalne kryteria jakości.

Wirtualna maszyna oparta na jądrze (KVM)

Twórz wirtualne maszyny Qemu / KVM i zarządzaj nimi za pomocą Proxmox VE. Pełne rozwiązanie wirtualizacji Maszyna wirtualna oparta na jądrze (KVM) jest wiodącą technologią wirtualizacji systemu Linux. KVM to moduł jądra połączony z głównym jądrem Linuksa i działa z niemal natywną wydajnością na całym sprzęcie x86 z obsługą wirtualizacji – Intel VT-x lub AMD-V.

Za pomocą KVM można uruchamiać system Windows i Linux na maszynach wirtualnych (VM), gdzie każda maszyna wirtualna ma prywatny wirtualizowany sprzęt: kartę sieciową, dysk, kartę graficzną itp. Aby uruchomić wiele aplikacji w maszynach wirtualnych na platformach sprzętowych z jednym serwerem, można zapisać Koszt i zbuduj zwinne i elastyczne środowisko wirtualizacji, które spełni Twoje wymagania biznesowe. Proxmox VE obejmuje obsługę wirtualizacji KVM od początku naszej podróży w 2008 roku (od 0.9beta2).

Wirtualizacja oparta na kontenerach (LCX)

Twórz lekkie pojemniki i zarządzaj nimi dzięki LXC. Kontenery są lekką alternatywą dla wirtualizacji pełnej maszyny oferującej mniejszy narzut. Linux Kontenery (LXC) to środowisko wirtualizacji na poziomie systemu operacyjnego do uruchamiania wielu izolowanych systemów Linux na jednym hoście Linux. LXC działa jako interfejs przestrzeni użytkownika dla funkcji izolacji jądra systemu Linux. Użytkownicy systemu Linux mogą z łatwością tworzyć i zarządzać kontenerami systemu lub aplikacji za pomocą zaawansowanego API i prostych narzędzi.

Migracja na żywo / online

Dzięki zintegrowanej funkcji migracji na żywo / online możesz przenosić działającą maszynę wirtualną w Proxmox VE z jednego węzła klastra do drugiego bez żadnego przestoju lub zauważalnego efektu ze strony użytkownika końcowego. Administratorzy mogą inicjować ten proces za pomocą skryptów lub za pomocą graficznego interfejsu użytkownika, co sprawia, że ​​jest to stosunkowo prosty proces. Pozwala to na łatwe wyłączenie maszyny wirtualnej z powodów związanych z konserwacją lub aktualizacją.

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką informacyjną Proxmox VE.