Patchcord jednomodowy ULTIMODE PC-522D 2xSC/APC-2xSC/APC, duplex G.652D 1m

25,00  (20,33  netto)

Produkt dostępny na zamówienie

SKU: L3422 Kategorie: , Tagi: ,

Opis

Patchcord ULTIMODE PC-522D to dwa jednomodowe kable światłowodowe o długości 1 metra zakończone obustronnie złączami SC/APC.

  • złącza: 2x SC/APC – 2x SC/APC
  • dwa włókna jednomodowe (G.652.D)
  • długość – 1m
  • niska tłumienność
Patchcord ULTIMODE PC-522D to dwa kable światłowodowe o długości 1 metra. Kabel zakończony jest z obydwu stron dwoma złączami SC/APC. Złącza SC są obecnie najbardziej popularnymi złączami ze względu na proste połączenie zatrzaskowe, prostokątny przekrój poprzeczny umożliwiający gęste upakowanie złączy na panelu czy plastikową konstrukcję (oczywiście poza ferrulą). Czoło ferruli w złączach SC/APC jest wypolerowane pod kątem 8 stopni.
Patchcordy ULTIMODE cechują się niską tłumiennością oraz ferrulą najwyższej jakości. Każdy patchcord przechodzi kontrolę jakości (kontrola powierzchni ferruli złącza światłowodowego oraz pomiar parametrów transmisyjnych – tłumienność wtrąceniowa i odbiciowa złączy).
Włókno światłowodowe użyte w patchcordach jest włóknem jednomodowym o obniżonym piku wodnym i jest zgodne z zaleceniem ITU-T G.652.D. Zapewnia ono pełną kompatybilność i możliwość wykonywania w pełni poprawnych spawów światłowodowych z istniejącą siecią światłowodową. Średnie tłumienie światłowodu wynosi w granicach 0,4 dB/km dla fali o długości 1310nm oraz 0,25 dB/km dla długości fali 1550 nm. Kabel światłowodowy jest wzmocniony włóknami aramidowymi (Kevlar) oraz posiada osłonę wykonaną z PVC.
Włókna światłowodowe zgodne z zaleceniem ITU-T G.652.D są obecnie jednymi z najlepszych jednomodowych standardowych włókien na rynku. Przed wprowadzeniem zalecenia G.652.D systemy optyczne ze względu na wysokie tłumienie mogły mogły pracować w trzech oknach transmisyjnych (I okno: 850nm, II okno: 1310nm, III okno: 1550nm). Systemy optyczne oparte na włóknach z obniżonym pikiem wodnym mogą pracować w całym paśmie od 1280nm – 1650nm.
Parametry techniczne:
Nazwa: ULTIMODE PC-522D
Kod: L3422
Długość: 1 m
Typ włókna: 2x jednomodowy, 9/125
Typ złączy: SC/APC (A1) SC/APC (A2) SC/APC (B1) SC/APC (B2)
Tłumienność wtrąceniowa [dB]: < 0,25 < 0,25 < 0,25 < 0,25
Tłumienność odbiciowa [dB]: > 50 > 50 > 50 > 50