Patchcord jednomodowy PC-511S SC-SC, simplex G.652D 3m

19,50  (15,85  netto)

Produkt dostępny na zamówienie

SKU: L32113 Kategorie: , Tagi: ,

Opis

Patchcord PC-511S to odcinek jednomodowego kabla światłowodowego o długości 3 metrów zakończony obustronnie złączami SC.

  • złącza: 1x SC – 1x SC
  • jedno włókno jednomodowe (G.652D)
  • długość – 3 m
  • niska tłumienność
Patchcord PC-511S to odcinek jednomodowego kabla światłowodowego o długości 3 metrów. Kabel zakończony jest z obydwu stron jednym złączem SC. Złącza SC są obecnie najbardziej popularnymi złączami ze względu na proste połączenie zatrzaskowe, prostokątny przekrój poprzeczny umożliwiający gęste upakowanie złączy na panelu czy plastikową konstrukcję (oczywiście poza ferrulą).
Włókno światłowodowe użyte w patchcordach jest włóknem jednomodowym o obniżonym piku wodnym i jest zgodne z zaleceniem ITU-T G.652.D. Zapewnia ono pełną kompatybilność i możliwość wykonywania w pełni poprawnych spawów światłowodowych z istniejącą siecią światłowodową. Średnie tłumienie światłowodu wynosi w granicach 0,4 dB/km dla fali o długości 1310nm oraz 0,25 dB/km dla długości fali 1550 nm. Kabel światłowodowy jest wzmocniony włóknami aramidowymi (Kevlar) oraz posiada osłonę wykonaną z PVC.
Włókna światłowodowe zgodne z zaleceniem ITU-T G.652D są obecnie jednymi z najlepszych jednomodowych standardowych włókien na rynku. Przed wprowadzeniem zalecenia G.652.D systemy optyczne ze względu na wysokie tłumienie mogły mogły pracować w trzech oknach transmisyjnych (I okno: 850nm, II okno: 1310nm, III okno: 1550nm). Systemy optyczne oparte na włóknach z obniżonym pikiem wodnym mogą pracować w całym paśmie od 1280nm – 1650nm.
Parametry techniczne:
Nazwa: PC-511S
Kod: L32113
Długość: 3 m
Typ włókna: 1x jednomodowy, 9/125
Typ złączy: SC (A) SC (B)
Tłumienność wtrąceniowa [dB]: < 0,25 < 0,25
Tłumienność odbiciowa [dB]: > 50 > 50